Rodzaje kołków montażowych

Jakie wyrózniamy rodzaje kołków montażowych?

Remont i budowa to okres bardzo dużych wydatków dosłownie dla każdego i na pewno każdy również zdaje sobie z tego sprawę. Przede wszystkim musimy robić bardzo duże zakupy materiałów i szukać specjalistów, którzy będą w stanie podołać naszym zleceniom i to również jak wiadomo, nie zawsze bywa proste i tanie. Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym, że cena nie jest wyznacznikiem jakości produktu, więc możemy czasem kupić coś tanio, z bardzo dobrą jakością, lub wręcz odwrotnie drogo i nie będziemy zadowoleni z finalnego rezultatu. Są również takie elementy, które mogą wydawać nam się z pozoru tanie, jednak ilość naszych zakupów będzie na tyle wysoka, że pozornie niska kwota, urodzi bardzo wysoką.

Doskonałym przykładem takiego przedmiotu mogą być kołki rozporowe, czyli bardzo popularne elementy montażowe, które powinny się dosłownie znajdować w każdym domu, chociażby zabezpieczająco, w niewielkiej ilości. Kołki rozporowe mogą być w bardzo wielu różnych wariantach, a co za tym idzie, będą również oferowane w bardzo różnych cenach.

Najlepszym przykładem są proste i bardzo popularne modele, które zazwyczaj służą nam do montażu niewielkich przedmiotów w mieszkaniach, na przykład lusterek, lub chociażby obrazków. Inaczej sytuacja już wygląda, jeśli potrzebujemy kołków do specjalnych materiałów, chociażby takich jak gips, czy na przykład beton. Zazwyczaj materiał wykonania kołków jest taki sam, tak samo jak sposób ich działania, czyli plastikowa osłonka i śruba za pośrednictwem której będziemy zaciskać nasz kołek. Oczywiście dla bardziej wymagających klientów i potrzeb, są również dostępne zupełnie inne materiały, chociażby takie jak metalowe osłonki, które są bez dwóch zdań o wiele bardziej wytrzymałe. Ceny oczywiście stosunkowo rosną i tego typu kołki będą o wiele droższe i ich cena z kilku gorszy od sztuki, która utrzymuje się w przypadku klasycznych wzorów, może wzrosnąć nawet do kilku złotych od jednej sztuki. Kołek rozporowy jest jednym z podstawowych narzędzi naszej pracy podczas remontów, więc nie ma możliwości by ominąć ich zakup.

Kołki do styropianu, są również doskonałym produktem do montażu elementów ocieplających nasz dom, również możemy zauważyć, że cena jednego elementu jak kołek do styropianu wynosi jedynie kilka groszy, przy czym kupujemy ich dosłownie kilkaset sztuk w paczkach, więc kwota finalna może wynosić kilkaset złotych. Zapytamy jak to możliwe, ponieważ w jednej paczce za 60-70 złotych znajduje się sto sztuk. Chociażby dlatego, że standardowo na jeden metr kwadratowy, używa się około 6-8 kołków, więc jak domyślamy się, przy wielkości całego domu, jest to bardzo duża ilość.

Jak więc kupować kołki? Przede wszystkim powinniśmy dokładnie określić w jakim materiale będziemy umieszczać swój kołek, a w drugiej kolejności musimy określić jego wielkość. Jeśli posiadamy z tym problem, lub nie wiemy czy kołki będą dla nas wystarczające, powinniśmy zapytać o to sprzedawce, jeśli wytłumaczymy dokładnie jakie mamy potrzeby, na pewno będzie w stanie nam pomóc.