Wszystko o kołkach rozporowych i kołkach do styropianu.

Wszystko o kołkach rozporowych i kołkach do styropianu.

Kołki do styropianu i kołki rozporowe – codziennie używamy niektórych przedmiotów i w większości przypadków nie zastanawiamy się nawet nach ich wykonaniem i tym bardziej nad ich mocowaniem. Jednak dopiero pojawia się problem w momencie gdy na przykład jakiś element naszego mieszkania ulegnie uszkodzeniom, wtedy już zaczynają się poniekąd schody dla nas, zwłaszcza jeśli na przykład nie wiemy jak daną rzecz naprawić.

Oczywiście każde uszkodzenie można naprawić za pośrednictwem kilku prostych czynności i elementów. Na przykład wszystkie pęknięcia i złamania możemy naprawić za pomocą kleju, lub taśmy, oczywiście w zależności od typu danej rzeczy. Jeśli chodzi o takie kwestie, jak na przykład szafki, czy ogólnie przedmioty wiszące, możemy to załatwić za sprawą takich elementów jak kołki rozporowe, które są bardzo prostym narzędziem, bywającym bardzo pomocnym w przypadku budowy, czy chociażby remontów. Kołek rozporowy to bardzo tani element, który możemy kupić praktycznie w każdym sklepie budowlanym, czy chociażby nieco większym markecie.

Kołków rozporowych posiadamy na całym rynku całe mnóstwo, dlatego możemy przebierać i wybierać. Przede wszystkim powinniśmy odpowiednio dobrać kołek do materiału, do którego będzie on wkręcany, dzięki temu unikniemy sytuacji, w której uszkodzimy materiał i będziemy musieli zmienić nasze plany.

Sam proces montażu jest banalnie prosty i poradzi sobie z nim dosłownie każdy kto chociaż raz posiadał kontakt z wiertarką, ponieważ wystarczy odpowiednio dobrać wiertło do wielkości naszego kołka i w dalszej kolejności wykonać otwór, w którym to umieścimy nasz kołek, ostatnim krokiem jest dokręcenie śruby, co zaciśnie kołek w otworze, a my będziemy szczęśliwymi posiadaczami poprawnie zamontowanego doskonałego elementu montażowego.

Kolejnym dobrym przykładem, gdzie kołki są bardzo często stosowane to ocieplanie domów. W końcu każdy chociaż raz w życiu widział ten proces i wie jak wyglądały płaty styropianu przyczepione za pomącą takiego elementu jak kołki do styropianu. Oczywiście można użyć zupełnie innych elementów montażowych, na przykład specjalnych do tego klejów, jednak wybór tego typu narzędzi zostawmy specjaliście, który to będzie wykonywał dla nas specjalne usługi. Kołek do styropianu to produkt bardzo popularny i nie drogi, w końcu możemy zaważyć, że paczka 100 takich kołków, kosztuje zaledwie 60-70 złotych, jednak używamy ich bardzo dużo, ponieważ aż 8 na jeden metr kwadratowy.

Konstrukcja tego typu kołka, różni się bardzo mocno od pozostałych, co można szybko zauważyć, wystarczy spojrzeć na normalny kołek rozporowy i kołek do styropianu w sklepie. Jeśli na przykład budujemy dom, warto posiadać swój wybrany i ulubiony sklep internetowy, w którym będziemy składać zamówienia na tego typu elementy, w końcu po czasie będziemy mogli liczyć na różnego rodzaju programy lojalnościowe i również takie kołki rozporowe znajdziemy w dużo niższej cenie, a finalnie kupując kilkaset różnych modeli, na pewno przyda nam się jakiś dodatkowy rabat, który przeznaczymy na zupełnie inne rzeczy.

Dowiedz się więcej